Розробки уроків

Домогосподарство. Допомога батькам. Урок англійської мови 4 клас

Тема: Домогосподарство. Допомога батькам.
Мета: Відпрацювати ЛО теми. Навчати ставити спеціальні запитання до підмета й давати відповіді на них. Повторити структури теперішнього неозначеного й теперішнього тривалого часу. Прищеплювати любов до праці.
Обладнання: Підручник, робочий зошит, картки для роботи в групах, картки для самостійної роботи.
Хід уроку:
І. ПІДГОТОВКА ДО СПРИЙНЯТТЯ ІНШОМОВНОГО МОВЛЕННЯ
1. Привітання.
2. Повідомлення теми та мети уроку.
Т: Today we are going to speak about house duties in the Browns family. By the end of this lesson you’ll be able to speak about the duties in your family.
3. Уведення в іншомовну атмосферу.
1) Бесіда з учнями.
Т: So, in this unit we will talk about housework. Do you enjoy yourself helping at home do­ing the cleaning, the cooking, the shopping, tidying up, making the beds, etc.? What do you think about the title «A Woman’s Work is never done*? What about men? And children?
2) Командна гра.
Учитель розподіляє клас на команди по троє-четверо учнів й роздає кожній із груп комплект карток із частинами словосполучень зі с. 13 підручника. Учні повинні швидко скласти словосполучення. Перемагає команда, яка швидше та правильніше виконає завдання.
4. Перевірка домашнього завдання.
1) РЗ, впр. 2 (с. 7).
Учні по черзі читають відповіді на запитання.
2) РЗ, впр. З (с. 8).
Учитель викликає чотирьох-п’ятьох учнів і просить їх прочитати свої речення.
ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА УРОКУ
1. Подання тексту для читання, впр. 1 (с. 16).
1) Етап підготовки до читання. Бесіда з учнями.
Т: What housework do you usually do? What housework do you like doing? Is there house­work that you don’t like doing, but you must do?
2) Етап читання.
T: Look through the text and find the words which refer to housework.
Учні знаходять у тексті назви домашніх справ. Потім читають текст ланцюжком.
3) Етап перевірки розуміння змісту тексту.
Т: What housework does Mrs Brown/Kate/Bill/Tom do? Учні відповідають.
2. Спеціальні запитання до підмета.
1) Виконання впр. 2 (с. 17).
Учні усно відповідають на запитання вправи.
2) Робота в парах. Впр. З (с. 17).
Учні ставлять один одному запитання про розподіл обов’язків у їхній родині за зразком, поданим у вправі.
3. Аудіювання.
Т: Listen to what Jane tells about householding and tick (S) her house duties in the card.
JANE’S DUTIES
Oh, I often help Mum about the house. I like watering the plants and airing the room. It’s so nice when the room is fresh andxlean! Actually I don’t really like tidying up the room or sweeping the floor, but of course I have to do it sometimes.
We have a nice cat — William is its name. It’s large and grey and it has green eyes. I like feeding it, but I hate going out with it because William doesn’t like walking around espe­cially when the weather is cold and rainy!
What else I do about the house… I never do the ironing or cooking, Mum usually does it and I don’t mind, and I can’t fix things — it’s Dad’s duty. Dad also goes shopping on Fri­days. And I do the shopping some other days.
Познач (+) домашні обов’язки Джейн
tidy up the roomair the room
do the cookingdo the shopping
do the ironingfeed the pet
do the washing upwalk the pet
sweep the floorwater the plants
fix things
Учні слухають текст і заповнюють картку. Потім називають домашні обов’язки Джейн, які вони позначили.
4. Активізація ЛО теми.
Т: Look at the blackboard and try to remember the order of the word combinations on the cards.
Учитель вивішує на дошці картки зі словосполученнями у певній послідовності та пояснює їхнє значення.
Клас розподіляється на групи по троє-п’ятеро учнів. Кожна група отримує комплект таких самих карток. Учитель перегортає картки на дошці, а діти повинні розташувати свої картки у тій самій послідовності. Перемагає група, яка швидше та правильніше виконає завдання.
clean off the tabledust the furnituresweep the floorput away the books
clean up the roommake the bedpick up the clothesthrow out the garbage
set the tablesweep up the messtake out the trashpolish the furniture
turn off the lightvacuum the floorwash the clothestidy up the closet
2) Робота з картками.
Г: Now, complete the sentences below with the best answer.
Заповни пропуски в реченнях правильним варіантом відповіді.
1. It’s my job to__the table before dinner with utensils, cups, and napkins.
a. dust b. clean c. set d. wash
2. Please_now. The garbage truck will be coming down the street at any minute.
a. take out the trash b. vacuum the floor      c. set d. wash
3. You need to_if you’re not going to try them on. They’re scattered all over your floor.
a. throw out the garbage b. pick up the clothes c. wash the dishes d. turn off the light
4. It is a good habit to _after you get up in the morning
a. sweep                                           b. make your bed
c. turn off the light                         d. wash the clothes
5. Could you_ the living room furniture?
a. dust  b. make   c. set   d. wash
6. Please_the pans after you finish cooking dinner.
a. tidy  b. clean c. set  d. wash
7. I had to _the kitchen floor before I could leave this morning,
a. sweep  b. pick up c. set  d. dust
5. Вивчення вірша «There Was a Maid On Scrabble Hill».
THERE WAS A MAID ON SCRABBLE HILL
There was a maid on Scrabble Hill,
And, if not dead, she lives there still.
She grew so tall, she reached the sky,
And on the moon hung clothes to dry.
Учні отримують картки з віршем, у якому переплутано рядки. Спочатку вчитель пояснює нові слова, потім учні повинні скласти з цих рядків вірш. Потім учитель ставить запитання:
Т: What household duty did the maid from Scrabble Hill do? Діти знаходять відповідь на запитання в тексті вірша.
Учні хором читають вірш за вчителем, після чого троє-четверо учнів (за їхнім бажан­ням) розповідають вірш напам’ять.
6. Повторення граматичних структур теперішнього тривалого й теперішнього неозна­ченого часу.
1) РЗ, впр. 1 (с. 8).
Учні записують речення під малюнками, після цього по черзі читають свої речення.
2) РЗ, впр. 2 (с. 9).
Учні самостійно виправляють помилки, потім читають правильні варіанти.
3) Граматична гра.
Учитель розподіляє клас на дві команди. Потім пише на дошці словосполучення за темою «Домогосподарство», з якими учні будуть складати речення, наприклад: tidy up the room, water the plants, sweep the floor і т. ін. Після цього вчитель показує картку з прислівником часу або частотності — now, at the moment, usually, always, never, sometimes. Кожна з команд складає своє речення. Якщо речення складено правильно, команда отримує 1 бал. Наприклад:
Учитель показує команді А картку з прислівником nowTeam AI’m tidying up the room now.
Учитель показує команді В картку з прислівником usuallyTeam В: I usually tidy up the room in the morning. Перемагає команда, яка отримає більше балів.
ІІІ. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА УРОКУ
1. Домашнє завдання.
РЗ, впр. З (с. 9), письмово.
2. Підведення підсумків уроку.
Т: Now let’s see if you can speak freely about housework and house duties. For that let’s play a chain game. Гра ” Chain game”.
Учні ланцюжком ставлять загальні запитання, що стосуються виконання домашніх справ: Do you like cooking? Do you often do the washing up? Who walks the pet in your family? Якщо учень відповідає граматично правильно, то він ставить запитання наступному учневі; якщо припускається помилки — виходить із гри.


Cамостійна робота з англійської мови по темі «Повторення. Все навколо нас». 4 клас. Нова програма

Name_____________________
V – 1
  1. Translate  into English:
Дядько____________________
Мама_____________________
Глибокий__________________
Привабливий_______________
Авеню_____________________
Село_______________________
2. Answer the questions:
- What’s your name?_____________________________________
- What’s your address?___________________________________
- Where are you from?___________________________________
3. Translate  into Ukraine:
Deep -____________________
Pretty – ___________________
a  nephew – ________________

Name_____________________
V – 2
  1. Translate  into English:
Тітка ______________________
Тато_______________________
Мілкий____________________
Гарненька__________________
Місто(велике)_______________
Вулиця_______________________
2.Answer the questions:
Where do you live?____________________________________
What’s your address?___________________________________
How old are you?______________________________________
3. Translate  into Ukraine:
Narrow________________________
Good-looking___________________
a  niece_____________________

Лондон і його визначні місця. Урок англійської мови 4 клас


Тема. Лондон і його визначні місця.
Мета. Ознайомити з новою лексикою теми. Навчати утворювати ступені порівняння багатоскладових прикметників. Поглибити знання учнів про визначні місця Лондона. Виховувати почуття причетності до світової історії та культури.
Обладнання: підручник, робочий зошит, картки для самостійної роботи, для роботи у парах, в групах.
ХІД УРОКУ
І. ПІДГОТОВКА ДО СПРИЙНЯТТЯ ІНШОМОВНОГО МОВЛЕННЯ
1. Привітання.
2. Повідомлення теми та мети уроку.
Т: Today we’ll have a very interesting topic — London. You’ll know a lot about this city and about its places of interest.
But first let’s revise the modals and check your homework.
3. Перевірка домашнього завдання.
РЗ, впр. 3(с. 37—38).
1) Учитель просить двох-трьох учнів прочитати складені ними речення.
2) Учні по черзі називають модальні дієслова, які вони вибрали.
4. Уведення в іншомовну атмосферу.
Учитель пише на дошці слова: capital, Eiffel Tower, Becketov, Christopher Wren, St Paul’s Cathedral, St Sofia’s Cathedral, Stonehenge, Carnegie Hall, Seine, Big Ben, Statue of Liberty, Thames.
T: First let’s see what you know about this city. Look at the words on the blackboard and tell which of them are connected with our topic «London».
Учні називають слова, пов’язані з темою «Лондон». Учитель коментує їхній вибір:
• capital, because London is the capital of Great Britain.
• Christopher Wren, because he was’a famous English architect who built St Paul’s Ca­thedral.
• St Paul’s Cathedral is one of the most beautiful English churches.
• Big Ben because it is the famous clock on the Houses of Parliament.
• Thames — the big river in London.
ОСНОВНА ЧАСТИНА УРОКУ
1. Подання нового лексичного матеріалу.
1) Впр. 1 (с. 68).
Т: Look at the picture and tell what buildings and places you can see in the city. Учні роздивляються малюнки й називають зображені на них будівлі.
2) РЗ, впр. 1 (с. 38). Учні записують назви будівель, намагаючись не підглядати у підручники.
3) Впр. 2 (с. 68). Числівники.
Т: In the text we are going to read today there are some numbers. So let’s practise them. Учитель пояснює слова hundred, thousand, million. Учні по черзі називають числівники, подані у тексті вправи.
4) РЗ, впр. 2 (с. 39).
Учні записують числівники словами та ланцюжком читають речення. Т: Listen to the numbers. Circle the number you’ll hear: 1) Seven hundred, 2) fourteen thousand, 3) one million, 4) thirty, 5) twelve thousand, 6) eight million, 7) fifty thousand, 8)sixteen million.
2. Подання тексту для читання, впр. З (с. 69).
1) Етап підготовки до читання.
а) Активізація лексичного матеріалу.
Учні читають слова, подані перед текстом, і речення, які їх ілюструють.
б) Бесіда за малюнками до тексту.
Т: Look at the pictures on pages 69—71. What places of interest can you see there? What do you know about them?
2) Етап читання.
T: Read the text quickly and write all the numbers you’ll find. .
Учні самостійно читають текст і виписують у зошити числівники: 8, 000,000, 100, 10, 000.
Т: Which of the numbers refer to the streets of London/population of London/Tower Bridge?
Учні відповідають, після цього ланцюжком читають текст і перекладають його укра­їнською мовою.
3) Етап перевірки розуміння змісту тексту.
Т: Are the following statements true or false?
Познач правильні (+ ) ma неправильні ( – ) твердження.
1. London is a capital city.
2. The population of London is about eight thousand people.
3. Tower Bridge crosses the river Thames.
4. The Tower of London is a church.
5. Big Ben is a clock.
6. One of the oldest royal churches is Westminster Abbey,
7. There is only one park in London — Regent’s Park.
8. The tube is the oldest metro in the world.
4) Bnp. 6 (c. 72). Рольова гра.
Учні по черзі виконують рол ь екскурсовода (спочатку в Лондоні, а потім у своєму місті). Решта учнів, уявляючи себе туристами, ставлять запитання про Лондон (за текстом) і про своє місто.3. Відпрацювання лексичного матеріалу теми «Лондон».
1) Вікторина.
Учні у групах відповідають на запитання вікторини. Група, яка дасть найбільшу кількість правильних відповідей, — переможець.
Обери правильну відповідь на запитання.
LONDON QUIZ
1. Where is London situated?
a. .On the continent.
b. On the island of Great Britain.
c. On the island of England.
2. When was London founded?
a. More than 4 thousand years ago.
b. More than 2 thousand years ago.
c. About 1 thousand years ago.
3. How many people live in London?
a. 6 million.
b. 7 million.
c. 8 million.
4. Which of these places is not in London?
a. The Tower.
b. Nelson’s Column.
c. The Coliseum.
5. How heavy is Big Ben?
a. 10.5 tons.
b. 13.5 tons.
c. 15 tons.
6. How many rooms does Buckingham Palace have?
a. 600.
b. 700.
c. 800.
7. Where are the nation’s kings and queens crowned?
a. At London Tower.
b. At Westminster Abbey.
c. At Buckingham Palace.
8. What is the name of the architect who built St Paul’s Cathedral?
a. Sir Charles Barry.
b. Sir Christopher Wren.
c. Northmore Pugin.
9. When was the Great Fire of London?
a. In 1666.
b. In 1777.
c. In 1888.
10. When did the fire destroy the famous historic ship – the Cutti Sark?
a. In 1666.
b. In 2007.
c. In 1066.
11. How long is the river Thames?
a. More than 100 km long.
b. More than 200 km long.
c. More than 300 km long.
2) Розвиток мовлення.
Учні працюють у парах: обирають правильний варіант відповіді на запитання діалогу, після чого інсценують цей діалог.
1. Оберіть правильний варіант відповіді в діалозі.
2. Інсценуйте діалог у парах.
Natalie: Did you really go to London last summer, Dmytro? Peter: a. That’s right.
b. Yes, I am.
c. No, I don’t.
Natalie: Did you go on a sightseeing tour? Peter: a. London is great.
b. I travelled by bus.
c. Yes, I did.
Natalie: What place of interest did you like most? Peter: a. The Tower of London.
b. Big Ben isn’t really very big!
c. I don’t.
4. Подання граматичного матеріалу. Ступені порівняння багатоскладових прикметників.
1) Бесіда з учнями.
Т: We said that when we want to compare two things, we use a comparative adjective and if we want to compare three or more things, we use a superlative adjective. If the adjective is short (e. g. big, long) we add suffixes -er, -est: big — bigger — the biggest.But if the ad­jective is rather long (e. g. beautiful, famous), we can’t add suffixes -er, -est, because the words wouldn’t sound good then. What shall we do? Look at the table and tell.
Adjectives
PositiveComparativeSuperlative
more + adj.most + adj.
beautifulmore beautiful(the) most beautiful
comfortablemore comfortable(the) most comfortable
famousmore famous(the) most famous
Учні самостійно формулюють правило про утворення прикметників вищого та найви­щого ступенів порівняння, які мають три і більше складів.
Т: Look at the text «London* and find the examples of comparative and superlative ad­jectives there.
2) Bnp. 4(c. 71 — 72).
Учні читають приклади прикметників, подані у вправі, і розглядають малюнки, які їх ілюструють. Потім читають речення з цими прикметниками.
3) Впр. 5 (с. 72).
Учні в зошитах записують прикметники у трьох ступенях порівняння. Учитель збирає зошити й перевіряє правильність виконання завдання.
4) РЗ, впр. З (с. 39).
Учні самостійно заповнюють таблицю. Потім по черзі називають три ступеня порів­няння прикметників.
III. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА УРОКУ
1. Домашнє завдання.
Розповідати про Лондон за текстом впр. З (с. 69—71).
2. Підведення підсумків уроку.
Т: What fact about London you have learned today was the most interesting for you? Why?