среда, 2 декабря 2015 г.

Домогосподарство. Допомога батькам. Урок англійської мови 4 клас

Домогосподарство. Допомога батькам. Урок англійської мови 4 клас

Тема: Домогосподарство. Допомога батькам.
Мета: Відпрацювати ЛО теми. Навчати ставити спеціальні запитання до підмета й давати відповіді на них. Повторити структури теперішнього неозначеного й теперішнього тривалого часу. Прищеплювати любов до праці.
Обладнання: Підручник, робочий зошит, картки для роботи в групах, картки для самостійної роботи.
Хід уроку:
І. ПІДГОТОВКА ДО СПРИЙНЯТТЯ ІНШОМОВНОГО МОВЛЕННЯ
1. Привітання.
2. Повідомлення теми та мети уроку.
Т: Today we are going to speak about house duties in the Browns family. By the end of this lesson you’ll be able to speak about the duties in your family.
3. Уведення в іншомовну атмосферу.
1) Бесіда з учнями.
Т: So, in this unit we will talk about housework. Do you enjoy yourself helping at home do­ing the cleaning, the cooking, the shopping, tidying up, making the beds, etc.? What do you think about the title «A Woman’s Work is never done*? What about men? And children?
2) Командна гра.
Учитель розподіляє клас на команди по троє-четверо учнів й роздає кожній із груп комплект карток із частинами словосполучень зі с. 13 підручника. Учні повинні швидко скласти словосполучення. Перемагає команда, яка швидше та правильніше виконає завдання.
4. Перевірка домашнього завдання.
1) РЗ, впр. 2 (с. 7).
Учні по черзі читають відповіді на запитання.
2) РЗ, впр. З (с. 8).
Учитель викликає чотирьох-п’ятьох учнів і просить їх прочитати свої речення.
ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА УРОКУ
1. Подання тексту для читання, впр. 1 (с. 16).
1) Етап підготовки до читання. Бесіда з учнями.
Т: What housework do you usually do? What housework do you like doing? Is there house­work that you don’t like doing, but you must do?
2) Етап читання.
T: Look through the text and find the words which refer to housework.
Учні знаходять у тексті назви домашніх справ. Потім читають текст ланцюжком.
3) Етап перевірки розуміння змісту тексту.
Т: What housework does Mrs Brown/Kate/Bill/Tom do? Учні відповідають.
2. Спеціальні запитання до підмета.
1) Виконання впр. 2 (с. 17).
Учні усно відповідають на запитання вправи.
2) Робота в парах. Впр. З (с. 17).
Учні ставлять один одному запитання про розподіл обов’язків у їхній родині за зразком, поданим у вправі.
3. Аудіювання.
Т: Listen to what Jane tells about householding and tick (S) her house duties in the card.
JANE’S DUTIES
Oh, I often help Mum about the house. I like watering the plants and airing the room. It’s so nice when the room is fresh andxlean! Actually I don’t really like tidying up the room or sweeping the floor, but of course I have to do it sometimes.
We have a nice cat — William is its name. It’s large and grey and it has green eyes. I like feeding it, but I hate going out with it because William doesn’t like walking around espe­cially when the weather is cold and rainy!
What else I do about the house… I never do the ironing or cooking, Mum usually does it and I don’t mind, and I can’t fix things — it’s Dad’s duty. Dad also goes shopping on Fri­days. And I do the shopping some other days.
Познач (+) домашні обов’язки Джейн
tidy up the roomair the room
do the cookingdo the shopping
do the ironingfeed the pet
do the washing upwalk the pet
sweep the floorwater the plants
fix things
Учні слухають текст і заповнюють картку. Потім називають домашні обов’язки Джейн, які вони позначили.
4. Активізація ЛО теми.
Т: Look at the blackboard and try to remember the order of the word combinations on the cards.
Учитель вивішує на дошці картки зі словосполученнями у певній послідовності та пояснює їхнє значення.
Клас розподіляється на групи по троє-п’ятеро учнів. Кожна група отримує комплект таких самих карток. Учитель перегортає картки на дошці, а діти повинні розташувати свої картки у тій самій послідовності. Перемагає група, яка швидше та правильніше виконає завдання.
clean off the tabledust the furnituresweep the floorput away the books
clean up the roommake the bedpick up the clothesthrow out the garbage
set the tablesweep up the messtake out the trashpolish the furniture
turn off the lightvacuum the floorwash the clothestidy up the closet
2) Робота з картками.
Г: Now, complete the sentences below with the best answer.
Заповни пропуски в реченнях правильним варіантом відповіді.
1. It’s my job to__the table before dinner with utensils, cups, and napkins.
a. dust b. clean c. set d. wash
2. Please_now. The garbage truck will be coming down the street at any minute.
a. take out the trash b. vacuum the floor      c. set d. wash
3. You need to_if you’re not going to try them on. They’re scattered all over your floor.
a. throw out the garbage b. pick up the clothes c. wash the dishes d. turn off the light
4. It is a good habit to _after you get up in the morning
a. sweep                                           b. make your bed
c. turn off the light                         d. wash the clothes
5. Could you_ the living room furniture?
a. dust  b. make   c. set   d. wash
6. Please_the pans after you finish cooking dinner.
a. tidy  b. clean c. set  d. wash
7. I had to _the kitchen floor before I could leave this morning,
a. sweep  b. pick up c. set  d. dust
5. Вивчення вірша «There Was a Maid On Scrabble Hill».
THERE WAS A MAID ON SCRABBLE HILL
There was a maid on Scrabble Hill,
And, if not dead, she lives there still.
She grew so tall, she reached the sky,
And on the moon hung clothes to dry.
Учні отримують картки з віршем, у якому переплутано рядки. Спочатку вчитель пояснює нові слова, потім учні повинні скласти з цих рядків вірш. Потім учитель ставить запитання:
Т: What household duty did the maid from Scrabble Hill do? Діти знаходять відповідь на запитання в тексті вірша.
Учні хором читають вірш за вчителем, після чого троє-четверо учнів (за їхнім бажан­ням) розповідають вірш напам’ять.
6. Повторення граматичних структур теперішнього тривалого й теперішнього неозна­ченого часу.
1) РЗ, впр. 1 (с. 8).
Учні записують речення під малюнками, після цього по черзі читають свої речення.
2) РЗ, впр. 2 (с. 9).
Учні самостійно виправляють помилки, потім читають правильні варіанти.
3) Граматична гра.
Учитель розподіляє клас на дві команди. Потім пише на дошці словосполучення за темою «Домогосподарство», з якими учні будуть складати речення, наприклад: tidy up the room, water the plants, sweep the floor і т. ін. Після цього вчитель показує картку з прислівником часу або частотності — now, at the moment, usually, always, never, sometimes. Кожна з команд складає своє речення. Якщо речення складено правильно, команда отримує 1 бал. Наприклад:
Учитель показує команді А картку з прислівником nowTeam AI’m tidying up the room now.
Учитель показує команді В картку з прислівником usuallyTeam В: I usually tidy up the room in the morning. Перемагає команда, яка отримає більше балів.
ІІІ. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА УРОКУ
1. Домашнє завдання.
РЗ, впр. З (с. 9), письмово.
2. Підведення підсумків уроку.
Т: Now let’s see if you can speak freely about housework and house duties. For that let’s play a chain game. Гра ” Chain game”.
Учні ланцюжком ставлять загальні запитання, що стосуються виконання домашніх справ: Do you like cooking? Do you often do the washing up? Who walks the pet in your family? Якщо учень відповідає граматично правильно, то він ставить запитання наступному учневі; якщо припускається помилки — виходить із гри.